Szuper, hogy foglaltál időpontot nálam, a Hergott Photography-nál Budapest és környékén 🚀, feltételezem, hogy már kiválasztottad az outfittedet / ruhádat ha nem, akkor itt találsz egy cikket arról hogyan válassz.
De kezdjük is hogyan készítsd fel a lovadat hogy a legjobb képeket tudjuk együtt készíteni.
Felszerelés lovas fotózáshoz
A lovad előkészítése egy lovas fotózásra nem csak a ló felkészítését jelenti.
Fontos, hogy minden olyan felszerelést, amelyet használni szeretnél, szép és tiszta legyen. Talán ezzel kezdeném.
Győződj meg róla, hogy a nyereg, kötőfék(ek), vagy bármilyen más felszerelés tiszta, nincs rajtuk olaj folt és a lehető legjobb állapotban vannak.
Ha olyan kiegészítőket szeretnél használni, mint például virágok 🌸 levelek, készítsd elő őket. Nekem is van néhány ilyenem, szólj, ha érdekel ebből a listából valami, és elhozom őket.
Fürdetés
Győződj meg arról, hogy a lovadnak elég idő jut az előkészítésre és a száradásra fürdés után a fotózás előtt. A víz látszódik a lovon és a fotók nem lesznek a legjobbak ha a lovadon víz foltok vannak.
Farok és sörény
A lovad sörénye és a farka legyen tiszta, széna mentes, legyen kifésülve és ne legyenek benne gubancok. Sok olyan termék van, amely segít a sörény és a farok fésülésében ha netán problémád lenne vele.
Gondolj arra, hogy hogyan kellene kinézniük egy díjlovas, díjugrató versenyen. Ha fonott sörényt szeretnél, akkor azt előre meg kell csinálni a fotózás előtt. Ha ezt magad szeretnéd elvégezni, akkor ne felejtsd el időben elkezdeni, hogy ne kelljen sietni a fényképezés előtt hogy befejezd.
Ha természetesebb megjelenést szeretnél, akkor hagyd ki a fonást. Ebben az esetben a sörényt és a faroknak az áll a legjobban ha szépen ki van fésülve. Kerüld a nedves sörény vagy lófarok fésülését vagy kikefélését, mert az károsíthatja és kihúzhatja a szálakat.
Paták előkészítése a lovas fotózáshoz
Ha előkészíted a lovadat a lovas fotózásra, ne felejtsd el a patákat sem!
Tisztítsd le a lovad patáit. Használj patazsírt, vagy pata festéket, vagy akár emberi hajra való hajlakkot (arra kevésbé ragad a por és szép ragyogó marad a pata).
Kérlek ezt a lépést hagyjad utoljára de még azelőtt tedd meg még mielőtt átöltözöl a ruhába amibe fényképezkedni fogsz.
Mozgatás vagy Pihenés 🐎
Attól függ, hogy a lovad milyen természetű.
Ha aktívabb, élénkebb a lovad, jó ötlet lehet, ha előtte lefutószárazod. Ha tervezel ilyet, akkor ne túl sokáig. Nem akarunk egy izzadt lovat, éppen mielőtt kezdenénk a fotózást.
Gondolj arra is, hogy milyen típusú fotókat készítünk, ha az edzéseden vagy lovaglásod közben készülnek a képek, akkor ez nem feltétlenül szükséges.
Ha egy nyugodtabb, idősebb lovad van, hagyd pihenni a fotózás előtt.
Te ismered a lovadat a legjobban, biztos vagyok benne, hogy eldöntöd, mi a legjobb neki, hogy a nagy napra a lehető legjobb formában legyen.
Etetés
Az állatfotózáshoz a legjobb vagy a reggeli napfény napfelkelte után vagy 1-2 óra naplemente előtt. A nap fénye ilyenkor szép és lágy, a színek pedig varázslatosak lehetnek.
Ez azt jelenti, hogy a lovad szokásos etetése lehet akkor zajlik, amikor mi fotózni szeretnénk vele.
Ha ez a helyzet, javaslom, hogy előbb etesd vagy adj neki egy adag szénát vagy gabonát/abrakot/tápot a fotózás előtt, hogy elkerüljük az idegeskedést.
Ha a lovak a közelben esznek, a lovad figyelme elterelődhet és éhes lehet. Tartsuk meg mindenkinek a jókedvét, és ne kezdjük a fotózást éhes lóval.
Utolsó simítások és jó, ha van nálunk
Tisztítsd meg a lovad arcát, használj olajalapú terméket (például bébi olajat) egy törölközőn vagy rongyon, hogy kiemeld a fekete pontokat a ló orránál, szemeinél és fülénél. Ez egyszerű dolognak tűnik, de hatalmas különbséget tesz (azonban ne vigyük túlzásba). Vannak kifejezetten erre termékek is, hogy hogyan használjuk őket és tippeket ebben a videóban láthatsz:
A fotózás során érdemes a keféket is kéznél tartanod, hogy szükség esetén ne kelljen messzire menni értük.
Ha szezonja van, jó, ha van légy írtó spré is nálad (amit lovakra lehet használni)
Általában mindig hozok sárgarépát magammal, de ha van különleges lótápod vagy nasid amit szeret a lovad, akkor az is legyen nálad.
Barátokat mindig szívesen látottak a fotózásokon, ha pedig szükséged van egy segítőre, ne habozz magaddal hozni egy családtagot is.
Remélem, hogy ezek a tippek segítenek a lovas fotózásra való felkészülésben. Ha még bármilyen kérdésed van, ne habozz kapcsolatba lépni velem, küldj egy e-mailt 😊
Nagyon várom már a közös időt a négylábú barátoddal.
Szép napot,
Évi
Comments